Nasze usługi CNC (Computer Numerical Control) to zaawansowane techniki obróbki mechanicznej, które odgrywają kluczową rolę w nowoczesnym przemyśle produkcyjnym. Przy toczeniu i frezowaniu wykorzystujemy sterowane komputerowo maszyny do precyzyjnego kształtowania materiałów.

2661f82cd1ba9172.16386413

Jesteś zainteresowany usługą obróbki skrawaniem stali? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Oferujemy szeroki zakres usług w zakresie obróbki skrawaniem, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i maszyny. Nasz zespół specjalistów gwarantuje najwyższą jakość wykonania, precyzję i efektywność w każdym projekcie.

MPT Components
Ul. Guido Henckela Donnersmarcka 15
41-807 Zabrze, woj. Śląskie

Najbliższe miasta Śląsk: Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom, Chorzów, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Knurów, Katowice, Dąbrowa Górnicza

Usługa toczenia

Jest jedną z najbardziej wszechstronnych metod obróbki skrawaniem, wykorzystuje precyzyjne maszyny sterowane komputerowo do obracania przedmiotu obrabianego wokół jego osi. W tym procesie, narzędzie tnące wykonuje ruch posuwowy wzdłuż lub poprzecznie do osi obrotu, co pozwala na uzyskanie różnorodnych kształtów i wykończeń powierzchni.

AspektOpis
DefinicjaToczenie CNC to proces obróbki skrawaniem, w którym obrabiany przedmiot obraca się wokół własnej osi, podczas gdy narzędzie tnące wykonuje ruch posuwowy.
Kształty i ProduktyPozwala na uzyskanie cylindrycznych, stożkowych kształtów oraz innych form symetrycznych, takich jak wały, tuleje, koła zębate, gwinty.
MateriałyStosowane głównie do obróbki metali, ale również tworzyw sztucznych i drewna. Toczenie metalu często stosowane jest przy obróbce wysokiej jakości schodów na beton.
PrecyzjaWysoka precyzja i powtarzalność dzięki sterowaniu komputerowemu.
ZaletyEfektywność w produkcji dużych serii, możliwość tworzenia skomplikowanych kształtów, minimalizacja odpadów materiałowych.
OgraniczeniaGłównie ograniczone do kształtów symetrycznych wokół osi; mniej efektywne dla skomplikowanych kształtów z wieloma płaszczyznami.
ZastosowaniaSzeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, produkcji maszyn i wielu innych sektorach wymagających precyzyjnych komponentów.
Kluczowe aspekty toczenia CNC

Obróbka toczeniem jest niezwykle ważna w nowoczesnym przemyśle, oferując wysoką precyzję i efektywność w produkcji różnorodnych komponentów.

toczenie i frezowanie CNC - Śląsk
Usługi toczenia i frezowania – Śląsk

Usługa frezowania

Jest jedną z najbardziej wszechstronnych metod obróbki skrawaniem, wykorzystuje zaawansowane technologie sterowania komputerowego do precyzyjnego kształtowania różnorodnych materiałów. W tym procesie, przedmiot obrabiany jest przemieszczany względem narzędzia tnącego, które wykonuje ruch obrotowy. Ta metoda pozwala na uzyskanie zarówno prostych, jak i skomplikowanych kształtów przestrzennych.

AspektOpis
DefinicjaFrezowanie CNC to proces obróbki skrawaniem, gdzie przedmiot obrabiany jest przemieszczany względem obrotowego narzędzia tnącego.
Kształty i ProduktyUmożliwia tworzenie płaskich i przestrzennych kształtów, takich jak otwory, rowki, kieszenie, profile, a także bardziej złożone formy.
MateriałyStosowane do obróbki metalu, metali kolorowych, drewna, tworzyw sztucznych i innych materiałów. Często stosowane jest przy obróbce wysokiej jakości schodów na beton.
PrecyzjaWysoka precyzja i powtarzalność dzięki sterowaniu komputerowemu i zaawansowanym narzędziom tnącym.
ZaletyMożliwość tworzenia skomplikowanych kształtów i wzorów, wysoka wszechstronność, efektywność w produkcji małych i średnich serii.
OgraniczeniaWymaga dokładnego planowania i programowania; koszty początkowe mogą być wyższe w porównaniu do innych metod obróbki.
ZastosowaniaSzeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, produkcji maszyn, elektronice, a także w prototypowaniu i produkcji narzędzi.
Kluczowe aspekty frezowania CNC

Frezowanie CNC jest kluczową technologią w nowoczesnym przemyśle, umożliwiającą produkcję skomplikowanych części z różnorodnych materiałów z wysoką dokładnością i efektywnością. Często zapominamy o tym że, jest jeszcze jedna gałąź gospodarki gdzie stosowane jest ta metoda. Jest do kominiarstwo, gdzie frezowanie kominów jest kluczowym zabiegiem stosowanym w usługach uszczelniania i renowacji kominów.

Obróbka CNC w MPT-Components

W MPT-Components oferujemy specjalistyczną obróbkę CNC stali, dostarczając wysokiej jakości komponenty dla firm poszukujących precyzyjnie wykonanych elementów. Nasz zakład produkcyjny wyposażony jest w zaawansowane technologicznie maszyny i wspierany przez zespół wykwalifikowanych inżynierów, co umożliwia nam realizację nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. Znajdujemy się przy ulicy Guido Henckela Donnersmarcka 15, 41-807 Zabrze. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu: +48 535-459-140, aby przedyskutować potencjalną współpracę.

Dzięki efektywnej logistyce i transportowi drogowemu, nasze gotowe produkty z metalu codziennie trafiają do zadowolonych odbiorców w całej Polsce, obejmując miasta takie jak Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Zielona Góra, Przemyśl, Wrocław, oraz obszary Śląska (w tym Gliwice, Katowice, Zawada, Tarnowskie Góry, Chorzów, Ruda Śląska, Rybnik, Pyskowice, Knurów, Żory, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza) i Dolnego Śląska (Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Głogów, Kłodzko, Zgorzelec), a także Małopolski, dostarczając produkty do miejsc takich jak Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Chrzanów, Miechów, Zakopane, Nowy Targ, Sucha Beskidzka, Wadowice, Gorlice, Olkusz i Miechów. Mając na uwadze ekologię oraz bezpieczeństwo transportowanych elementów, stosujemy palety jednorazowe wykonane z drewna.

Nasze usługi obróbki CNC stali kierujemy do różnorodnych sektorów przemysłu, w tym automatyki przemysłowej, motoryzacji, budownictwa oraz produkcji maszyn i urządzeń. Dzięki personalizowanemu podejściu do każdego zlecenia, gwarantujemy produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości i precyzji. Zapraszamy do współpracy firmy z całego kraju oraz z regionów takich jak Śląsk, Dolny Śląsk i Małopolska, zapewniając punktualną realizację zamówień i dostarczanie produktów najwyższej klasy.

Obróbka skrawaniem nie tylko stali – spieki kwarcowe

Obróbka skrawaniem sterowana numerycznie, jest zaawansowaną techniką służącą także do formowania spieków kwarcowych. Spieki kwarcowe poddane temu procesowi opierają się na stopniowym usuwaniu materiału z obrabianego przedmiotu, co umożliwia dokładne kształtowanie jego struktury i wymiarów. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych maszyn CNC (Computer Numerical Control), które są sterowane komputerowo, możliwe jest wykonanie szeregu różnorodnych operacji obróbki skrawaniem.

Maszyny CNC działają na podstawie wcześniej zaprogramowanych instrukcji, co pozwala na automatyzację procesu obróbki spieków kwarcowych i minimalizację ryzyka błędów ludzkich. W efekcie, obróbka CNC spieku kwarcowego znajduje zastosowanie w produkcji elementów o skomplikowanych kształtach, wymagających wysokiej dokładności, takich jak elementy dekoracyjne, płytki ceramiczne, komponenty architektoniczne, czy nawet precyzyjne detale w branży jubilerskiej.

Kluczową zaletą tej metody jest jej wszechstronność i zdolność do pracy z różnymi rodzajami materiałów, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla branż wymagających wysokiej jakości i precyzji wykonania. Ponadto, obróbka CNC pozwala na optymalizację procesów produkcyjnych, skracając czas potrzebny na wykonanie danej części i zwiększając efektywność produkcji. To sprawia, że jest to technologia chętnie wykorzystywana nie tylko w przemyśle kamieniarskim i ceramicznym, ale również w wielu innych sektorach gospodarki.

Podsumowanie

Warto zwrócić uwagę na różnice w zakresie uniwersalności i elastyczności obu metod obróbki CNC. Przy frezowaniu osiągamy większą uniwersalnością i elastycznością w kształtowaniu części. Dzięki możliwości przemieszczania przedmiotu obrabianego względem narzędzia tnącego w różnych kierunkach, obróbka frezowaniem pozwala na realizację bardziej złożonych geometrii i kształtów. Jest to szczególnie przydatne przy produkcji części z płaskimi powierzchniami, skomplikowanymi konturami, otworami o różnych kształtach, rowkami, kieszeniami oraz profilami.

Z kolei toczenie CNC jest bardziej odpowiednie do obróbki brył obrotowych. Ta metoda jest idealna do tworzenia części o symetrycznych kształtach wokół osi, takich jak wały, tuleje, koła zębate czy gwinty. Proces toczenia polega na obracaniu przedmiotu obrabianego wokół własnej osi, podczas gdy narzędzie tnące wykonuje ruch posuwowy, co sprawia, że jest on szczególnie efektywny w przypadku produkcji cylindrycznych i stożkowych kształtów.

Wybór między frezowaniem a toczeniem CNC zależy od specyfiki danej części i wymaganej geometrii. Ta obróbka jest preferowane dla bardziej złożonych i nieregularnych kształtów, podczas gdy obróbka toczeniem jest optymalna dla części o symetrycznych kształtach wokół osi. Obie metody, dzięki swoim unikalnym zaletom, są niezastąpione w nowoczesnym przemyśle produkcyjnym.

5/5 - (5 votes)

Autor: inż. Włodzimierz Tadeusiak